Silobas Kompresör Servisi

SİLOBAS KOMPRESÖR TEKNİK SERVİSİ

İSTANBUL VE KOCAELİ GENELİ ÇAĞRI MEMRKEZİ 444 60 82

WHATSAPP / TEKNİK DANIŞMAN : 0553 440 58 45

Silobas Kompresör günümüzde giderek yaygınlaşan pnomatik nakliye işlemlerinde kamyon üzeri ve sabit yer tesisi uygulamarı için iki değişik tipte pistonlu düşük basınç kompresörleri servisliğini yapmaktadır.

Silbosan Kompresör Servisi

Silbosan Kompresör Servisi

Kompresör çeşitlerinden silobas kompresör basınçlı havayı fazla harcama yapmadan oluşturmak isteyen sanayi tesisleri için uygun ekonomik ve ideal ağırlıkta olan kompresörlerdir. Hem işletim sistemi hem de bakımı çok kolaydır ve giderleri çok az seviyededir. Silobas kompresörler zor koşullarda bile çalışabilecek şekilde üretilmiştir.

Silobas kompresörlerde düşük kompresör devri sayesinde yüksek debi elde edilir. Devir yükseldikçe kompresör içindeki aşınmalar artar. Teknos sanayi tipi kompresörlerde yer alan piston çapları özellikle büyük üretilmiştir ve böylece kompresör devri uzun ömürlü ve düşük masraflı olmaktadır. Tek parça çelik krankı bulunan silobas kompresörlerde ilk hareket ve sürekli çalışmaktan kaynaklanan darbeli yüklere karşı uyumluluk göstermektedir ve yapısı elastiktir. Yüksek devrimli subapları bulunur ve çelikten üretilmiştir. Silobas kompresör havayı emiş ve basış kanalları olarak oldukça kalitelidir. Silindir dış yüzeyleri ve silindir başlıkları derin kanatlarla donatılmıştır ve ısı dağılımı mükemmeldir. Merkezi yağlama sistemi sayesinde hareketli elemanların ve ana yatak rulmanlarının en iyi biçimde yağlanmasına yardımcı olur. Çalışma sistemi boş ve dolu şeklindedir. Silobas kompresörün arıza sebebi genellikle yağsız çalıştırılmasından kaynaklanmaktadır.

Silobas Kompresör Tamir Servisi

Silobas Kompresör Tamir Servisi

Silobas kompresörlerinin emniyet sistemleri düşük yağ seviyesinde uyarı vermektedir. Çok düşük yağ bulunduğunda ise kompresör otomatik olarak çalışmay durdurur. Silobas kompresör içerisinde; elektrik motoru, çelik şase, kompresör ünitesi, kayış koruması, V kayışı, kayış gerdirme kızakları, emiş filtreleri, yağlama emniyet sistemi, yüksüz hareket sistemi, elektro fanlı kademe arası soğutucu, soğutucu bağlantı hortumları, çıkış basıncı manometreleri yer alır. Hava tanklı silobas kompresörlerde ise şase ünite, soğutucu, hava tankı, tank manometresi, basınç otomatiği, yağ ve su ayırıcı bulunmaktadır. İsteğe bağlı olarak elektrik panosu, özel filtreler, gazlı kurutucular ve özel hava tankları yerleştirilmektedir. Silobas kompresörler markasına, çeşidine ve kalitesine göre değişik fiyatlarda bulunmaktadır. Günümüzde silobas kompresörlerin kullanımı giderek artmaktadır. Hem kamyon üzeri hem de sabit yer işletmelerinde kullanıma uygun olduğu için tercih edilmektedir.

Silobas kompresörler dizel motorlu ya da elektrik motorlu olmak üzere iki farklı seçenekle kullanılabilirler. Valf sistemleri üretici firmalar tarafından özellikle geliştirilmiştir ve gün geçtikçe daha da fazla değer kazanmaktadır. Pet şişe üretiminde kullanılmak üzere tasarlanan silobas kompresörler sayesinde düşük basınç kademesinde bulunan vidalı kompresörün yüksek basınç kademesinde de silobas kompresöründen meydana gelmektedir. İşletme basıncı, hava miktarı, özgül güç tüketimi, yüksüz güç tüketimi ve temiz basınçlı hava kullanımı ile özellikle tercih edeceğiniz bir kompresör çeşididir.

Düşük basınç silobas kompresörler dizel motorlu ve elektrik motorlu olmak üzere 2 motor seçeneği ile üretilmektedir.

Genel Olarak Özellikler

Özel olarak geliştirilmiş valf sistemleri

 

Küresel grafitli dökme demirden imal edilmiş, özel taşlanmış krank.
Özel olarak dengelenmiş krankın sağladığı titreşimsiz çalışma.

STANDART ÖZELLİKLER

Pnömatik nakliye için geliştirilmiş yüksek verimli özel direkt akuple sistem.
3,0 bar maksimum çıkış basıncı.
18,5 kW ve 22 kW olarak iki değişik kapasite alternatifi.
Sfero döküm özel taşlanmış krank.
Özel olarak dengelenmiş krankın sağladığı titreşimsiz çalışma.
GG 22 döküm karter.
GG 26 döküm silindir ve silindir kafası.

Silbosan Kompresör Servisi

Silbosan Kompresör Servisi

Özel olarak geliştirilmiş valf sistemi.
Yağlı hava emiş filtresi.
CE normlarında koruyucu siperlik.
Özel alaşım alüminyum piston.
Özel dizayn emniyet sistemi.
Çıkış basınç manometresi.
Fabrika dolumu yağ.
Yağ seviye göstergesi.
İğneli rulmanlı yataklama sistemi.
Kranka akuple yüksek verimli soğutma sistemi.
Yıldız-üçgen kontrol panosu.
Nihai soğutucu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
error: Content is protected !!